Caravelair

CARAVELAIR: İnovasyon ve Kalitede 60 Yıllık Deneyim

CARAVELAIR, 1961 yılında Fransız uçak üreticisi Sud Aviation tarafından kurulan bir markadır. Sud Aviation, uçak üretiminden karavan üretimine yönelerek Trignac'da S.E.M.M.'yi kurmuş ve Caravelair markasını hayata geçirmiştir. Başlangıçta Amerika'dan alınan güçlü etkilerle şekillenen Caravelair, özellikle Caravelle uçağı ile tanınan Sud Aviation'in başarılı bir uçağını temsil etmek üzere adını almıştır.

Alouette ile Başlayan Büyük Başarı: 1962

Caravelair, Alouette helikopterinin başarısını takiben 1962 yılında iki karavan modeli üreterek büyük bir başarı elde etmiştir. Alouette, yıllar içinde genişleyen bir ürün yelpazesi haline gelmiş ve Caravelair'in öncü bir ürün serisi olmuştur.

İnovasyonun Lideri: 1968 ve Sonrası

1968'de CARAVELAIR, hava yastıklı şok absorbanlara sahip ilk karavan olan LANGUEDOC'u tanıtarak markasını pazar lideri yapmıştır. Ardından 1974'te TRIGANO'nun S.E.M.M.'yi satın alması ve Ardèche, Fransa'da yeni bir fabrika kurması, CARAVELAIR'in büyümesine ve başarısına katkı sağlamıştır.

Modern İç Tasarım ve Ekonomik Modeller: 1980'ler ve 1990'lar

CARAVELAIR, 1980'lerde mobil karavan konseptini sunarak motorhome pazarına sıra dışı bir alternatif getirmiştir. 1992'de PALMA modeli ile bütçe dostu hafif karavanlar üreterek geniş bir müşteri kitlesine hitap etmiştir.

Odyssea ve Serenity ile Tasarımın Zirvesi: 1997 ve 2012

CARAVELAIR, 1997'de ODYSSEA modeli ile klasik tasarımlara meydan okuyarak modern iç mekanlar ve eğimli formlar sunmuştur. 2012'de SERENITY modeli ile ev konforunu karavanda yaşatan CARAVELAIR, bu modeldeki çekilebilir buzdolabı XL Freeze ile dikkat çekmiştir.

Teknolojik Yenilikler ve Yola Devam: 2019 ve 2024

CARAVELAIR, 2019'da IRP (Exclusive Technology) konsepti ile yine sektörde öncü olmuş ve artan izolasyon, dayanıklılık ve koruma sağlamıştır. 2024'e gelindiğinde, CARAVELAIR, değişen pazar dinamiklerine ayak uydurmak adına yepyeni bir logo, tasarım ve renk seçenekleri ile markasını güncellemiştir.

CARAVELAIR: Geleceğe Yolculuk Başlamış Durumda

60 yıldan fazla bir süredir süregelen bir geleneği ve inovasyonu temsil eden CARAVELAIR, sektördeki liderliğini sürdürmekte ve müşterilere kaliteli, konforlu ve estetik karavan deneyimleri sunmaya devam etmektedir. Yeni logo, tasarım ve renk seçenekleriyle CARAVELAIR, gelecekte de seyahat tutkunlarına benzersiz bir yaşam tarzı vaat etmeye hazır durumda.

back to top
FİLTRELE