Yedideğirmenler Tabiat Parkı

Yedideğirmenler Tabiat Parkı, Türkiye'nin Giresun ilinde yer alan ve tarihi değirmenleri, doğal şelaleleri ve büyüleyici mağarasıyla ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunan bir doğa cennetidir. Yeşilin her tonunu barındıran bu park, tarih ve doğayı birleştirerek nostaljik ve masalsı bir atmosfer yaratır.
Fiyat
100 ₺
-
750 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Espiye/ Giresun. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Yedideğirmenler Tabiat Parkı Hakkında

Yedideğirmenler Tabiat Parkı, Giresun ilinde yer alan ve 103 hektarlık bir alanı kaplayan bir tabiat parkıdır. Park, adını aldığı ve hala kullanılmakta olan 7 değirmeni, 3 kemer köprüsü ve bir dizi şelaleyi barındırır. Bu değirmenlerin Cenevizliler zamanında maden öğütme amacıyla kullanıldığına inanılır. Bu tarihi eserler, parkın doğal güzellikleriyle bütünleşerek ziyaretçilere hem nostaljik hem de masalsı bir deneyim sunar.

Parkın en dikkat çeken özelliklerinden biri de Yedideğirmenler Mağarası'dır. 207 metre uzunluğundaki bu mağara, sarkıt ve dikit oluşumlarıyla süslenmiş, sürrealist bir tablo gibidir. Mağaranın dar girişi ve suyolu özelliği nedeniyle ziyaretçiler, yalnızca Ağustos ayından itibaren ve özel ekipmanlarla bu büyüleyici yerin içine girebilirler. Her yıl 45.000 kişinin ziyaret ettiği bu tabiat parkı, doğaseverlerin ve tarih meraklılarının uğrak noktalarından biridir.

İletişim Telefon : : 03122075000

E Posta :

Adres : GİRESUN ESPİYE, 28100 Yeniköy/Espiye/Giresun

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :

 

ÖZELLİKLER
İlçe:
Espiye
Ort. Konaklama Fiyatı:
0-250TL
Kamp Özellikleri:
WC/Duş
Su,
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE