Yavşan Yaylası Tabiat Parkı

Yavşan Yaylası, Kahramanmaraş'ta, yeşilin her tonunu barındıran ve 529 tür ve tür altı bitki çeşitliliğine ev sahipliği yapan büyüleyici bir tabiat parkıdır. Kendine özgü bitki ve ağaç türlerinin yanı sıra, serin havası, kuş sesleri ve doğa tutkunlarını çeken birçok özelliğiyle, bu parkı ziyaret etmek unutulmaz bir deneyimdir.
Fiyat
250 ₺
-
100 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Onikişubat/ Kahramanmaraş. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Hakkında

Yavşan Yaylası, Kahramanmaraş'ın 36 kilometre uzaklığındaki, Türkiye'nin 39'uncu tabiat parkıdır. 3 bin 480 dekarlık alanı ile dikkat çeken bu yer, 67 familyaya ve 287 cinse dağılmış 529 tür ve tür altı bitki çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. Bunlardan 65'i, yani bölgede bulunan bitkilerin neredeyse yüzde 12'si endemiktir, yani sadece bu bölgede bulunurlar. Bu çeşitlilik, yaylanın bilimsel araştırmalar için önemli bir alan olduğunu göstermektedir. Yaylada dünyada yayılış alanı daralan ağaç türleri de bulunuyor. Bu, bölgenin biyolojik çeşitlilik açısından büyük önem taşıdığını ve korunması gerektiğini göstermektedir.

Yavşan Yaylası'nın sunduğu güzellikler, doğa tutkunlarına unutulmaz anılar sunuyor. Soğuk suyu, serin havası ve kuş sesleriyle ziyaretçiler, doğa ile iç içe olmanın huzurunu yaşıyor. Kısacası, Yavşan Yaylası, sadece bir doğa cenneti değil, aynı zamanda bilimsel araştırmalar için de değerli bir kaynaktır.

İletişim Telefon : :

E Posta : ​Detaylı bilgi almak için ücretsiz teklif formunu doldurabilirsiniz.

Adres : Dereboğazı, FPM3+24, 46110 Onikişubat/Kahramanmaraş

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :
ÖZELLİKLER
İl:
Kahramanmaraş
İlçe:
Onikişubat
Kamp Özellikleri:
WC/Duş
Elektrik,
Su,
Otopark:
Var
Kamp Türü:
Karavan Kampları
Bungalov Ev Konaklama
Tabiat Parkı Karavan Kampları
Ücretli Karavan Kampları
Günübirlik Karavan Kampları
Bölge:
Akdeniz Bölgesi
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE