Sünnet Gölü Tabiat Parkı

Sünnet Gölü Tabiat Parkı, Bolu'nun Göynük ilçesinde yer alan ve doğa severlerin rüyalarını süsleyen bir cennet köşesi. Park, renkli bitki örtüsü, benzersiz memeli ve sürüngen çeşitliliği ile doğanın kalbinin attığı bir mekan. Osmanlı döneminden miras kalan tarihi ve kültürel dokusuyla da adeta bir açık hava müzesi. Bu yeşil cennet, hafta sonları özellikle Bolu, Sakarya ve Ankara'dan ziyaretçilerin akınına uğruyor.
Fiyat
150 ₺
-
250 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Göynük/ Bolu. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Sünnet Gölü Tabiat Parkı Hakkında

Sünnet Gölü Tabiat Parkı, bir doğa hikayesinin nefes kesici bölümlerini sunuyor. 88 familya, 225 cins ve bu cinslere ait 268 taksondan oluşan bir bitki mozaiği ile yeşilin en güzel tonlarını sergilerken, gölün hemen yanında sakin bir huzur veren karaçam ormanlarından 6 endemik bitki türü çıkarıyor. Kuş seslerinin yankılandığı bu yemyeşil korularda, 23 tür memeli hayvan ve 12 tür sürüngenin yaşamı ise bir doğa belgeseli tadında. Eşsiz doğa manzaralarının yanında, Sünnet Gölü Tabiat Parkı, tarihin sayfalarında da gezinmeye imkan sunuyor.

Göynük, tarihi dokusu bozulmamış, geleneklerin ve tarihi değerlerin hala korunduğu ender Osmanlı kasabalarından birisi. Yaklaşık 700 yıllık konutlar, işyerleri, hamamlar ve türbelerle süslenmiş kasaba, yaşayan bir tarih niteliği taşıyor. Tüm yerleşim alanının kentsel sit alanı olarak korunduğu Göynük'te, yerel ürünlerin satıldığı marketler, kır kahvesi ve otel kompleksi ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor. Özellikle hafta sonları, Sünnet Gölü Tabiat Parkı, doğa ile iç içe, tarihle bezeli bir kaçamak noktası olarak Bolu, Sakarya ve Ankara'dan çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

İletişim Telefon : : 03122075000

E Posta :

Adres : Sünnet Köyü Yolu, 14780 Sünnet/Göynük/Bolu

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :
ÖZELLİKLER
İl:
Bolu
İlçe:
Göynük
Ort. Konaklama Fiyatı:
0-250TL
Kamp Özellikleri:
WC/Duş
Kamp Türü:
Karavan Kampları
Tabiat Parkı Karavan Kampları
Göl Kenarı Karavan Kampları
Ücretli Karavan Kampları
Bölge:
Karadeniz Bölgesi
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE