Spil Dağı Milli Parkı

Yeryüzünün yüce bir hikayesi olan Spil Dağı Milli Parkı, mitolojik efsanelerin ve nadir flora ve faunanın bir araya geldiği büyülü bir yerdir. Manisa'nın gizli cenneti, tarih, doğa ve kültürün birleşimini çarpıcı bir şekilde sunarak ziyaretçilerini bekliyor.
Fiyat
150 ₺
-
500 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Manisa Merkez/ Manisa. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Spil Dağı Milli Parkı Hakkında

Efsanelerin topraklarından yükselen Spil Dağı Milli Parkı, 1969 yılında milli park ilan edilmiş ve Manisa'nın göz alıcı güzelliğinin en üst noktasında yerini almıştır. Morfolojik ve jeolojik özelliklerinin yanı sıra, Kybele, Niobe, Tantalos ve Pandereos'un anılarını taşıyan arkeolojik kalıntılar, bu yeşil cenneti tarihle dolu bir keşif alanına dönüştürür. Zamanın bir parçası olan Tantal Kalesi ve Bizans dönemine ait Magnesia Kalesi'nin izleri, mitolojinin doğa ile buluştuğu bu yerde, geçmişin gizemli hikayelerini anlatır.

Bu eşsiz park, aynı zamanda göz alıcı bitki örtüsü ve muhteşem panoramik manzaralarıyla da ünlüdür. Adını Osmanlı dönemine damga vuran ve kümeler halinde yetişen Spil veya Manisa Lalesi'nden alır. Dağın zirvesinden, İzmir ve Aliağa Körfezleri'nin büyüleyici manzaraları ve Manisa'nın kuşbakışı görüntüsü ziyaretçileri karşılar. 1995 yılında turizm merkezi ilan edilen Atalanı Mevkii, ziyaretçilere doğa ile iç içe bir deneyim sunar. Piknik alanları, oyun alanları, dağ evleri ve kır kahvesi, doğa severlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, dört mevsim konaklama imkanı sunan dağ evleri, önceden rezervasyonla hizmet verir ve toplam 128 yatak kapasitesi ile doğanın huzurlu bir kaçamak noktasıdır. Spil Dağı Milli Parkı, tarih, doğa ve kültürün eşsiz birleşimini sunan bir cennettir.

İletişim Telefon : : 05339340012

E Posta :

Adres : Beşpınar, Spil Dağı Yolu, 45000 Manisa Merkez/Manisa

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :
ÖZELLİKLER
İl:
Manisa
İlçe:
Manisa Merkez
Kamp Özellikleri:
Su,
Elektrik,
WC/Duş
Kamp Türü:
Milli Park Karavan Kampları
Tarihi Karavan Kampları
Ücretli Karavan Kampları
Ort. Konaklama Fiyatı:
250TL-500TL
Bölge:
Ege Bölgesi
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE