Örenönü Tabiat Parkı

Tunceli'nin yemyeşil elması, Örenönü Tabiat Parkı! Doğa ile iç içe bir deneyim için kavak ormanları ve Pülümür Çayı'nın eşsiz güzelliğiyle 1178 hektarlık bu büyülü parkı keşfedin.
Fiyat
250 ₺
-
100 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Tunceli Merkez/ Tunceli. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Örenönü Tabiat Parkı Hakkında

Örenönü Tabiat Parkı, Tunceli'nin doğal cenneti olarak bilinir. 2011 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilen bu özel alan, 1178 hektarlık genişliği ile hem yerli hem de yabancı ziyaretçileri büyüler. Park, kavak ormanlarıyla çevrili olup, çeşitli bitki topluluklarının yanı sıra, İspir Meşesi ve Lübnan Meşesi topluluklarına da ev sahipliği yapmaktadır. Pülümür Çayı'nın sakin akışı, parkın güzelliğine güzellik katar.

Tabiat Parkı, kurbağalar, sürüngenler, memeliler ve kuşlar gibi çeşitli canlıların yaşam alanıdır. Ayrıca Pülümür Çayı, Epenez balığı, çay balığı ve Kırmızı Benekli Alabalık gibi nadir balık türlerine ev sahipliği yapar. Örenönü Tabiat Parkı, doğa severler ve kampçılar için mükemmel bir kaçış noktasıdır. Hem günübirlik gezi ve piknik yapanlar için ideal bir mekan sunar, hem de yemyeşil ormanın içinde, çayın hemen yanında unutulmaz bir kamp deneyimi yaşamanızı sağlar. Doğanın bu eşsiz güzelliğine kendinizi bırakın ve tabiatla yeniden bağlantı kurun.

İletişim Telefon : :03122075000

E Posta :

Adres : 62000 Atlantı/Tunceli Merkez/Tunceli

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :
ÖZELLİKLER
İl:
Tunceli
İlçe:
Tunceli Merkez
Kamp Özellikleri:
WC/Duş
Kamp Türü:
Karavan Kampları
Günübirlik Karavan Kampları
Tabiat Parkı Karavan Kampları
Ücretli Karavan Kampları
Göl Kenarı Karavan Kampları
Bölge:
Doğu Anadolu Bölgesi
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE