Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı

Giresun'un saklı cennetleri Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı doğa severlerin keşfetmek için ziyaret etmesi gereken yerler arasında. Kuzalan Şelalesi'nin büyüleyici doğal güzelliği, biyoçeşitliliği ve tarihi değirmenleri; Mavi Göl'ün ise sodalı suyunun oluşturduğu turkuaz renkteki manzarası ile bu iki yer, eşsiz bir deneyim sunmaktadır.
Fiyat
100 ₺
-
120 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Dereli/ Giresun. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı Hakkında

Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı, Giresun'un Dereli ilçesine yakın bir konumda bulunan ve doğa severler için adeta bir cennet. Bu 482 hektarlık alan, muhteşem doğal güzellikleri, çeşitli bitki ve kuş türleri ve tarihi yapıları ile bilinir. Yemyeşil ormanlar içerisinde yer alan Kuzalan Şelalesi, ziyaretçilerine huzurlu ve sakin bir atmosfer sunar. Ayrıca park içinde bulunan mağaralar, anıt ağaçlar ve tarihi değirmenler, bölgenin zengin tarihini ve kültürel mirasını yansıtır. Doğa yürüyüşleri, fotoğraf safarileri, bisiklet turları ve daha birçok aktivite ile Kuzalan Şelalesi ve Tabiat Parkı, unutulmaz bir doğa deneyimi sunuyor.

Giresun'a 32 km uzaklıkta yer alan Mavi Göl, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olma özelliğine sahip. Büyüklü küçüklü üç gölden oluşan bu eşsiz güzellik, belirli aylarda kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle turkuaz rengi alır. Bu nedenle halk arasında 'Sodalı Göl' diye de anılır. Mavi Göl'ün bu büyüleyici manzarası, ziyaretçilerine doğayla iç içe huzurlu bir kaçış sunar. Her iki tabiat parkı da, benzersiz doğal güzellikleri ve sundukları eşsiz deneyimlerle, Türkiye'nin keşfedilmeye değer doğa hazineleri arasında yer alır.

İletişim Telefon :  

E Posta : ​Detaylı bilgi almak için ücretsiz teklif formunu doldurabilirsiniz.

Adres : Giresun Şebinkarahisar Yolu, 28950 Pınarlar/Dereli/Giresun

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :

 

YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE