Karatepe- Aslantaş Milli Parkı

Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Türkiye'nin ikinci ve en büyük milli parkı olarak 1958 yılında ilan edildi. 4.145 hektarlık alanda yer alan bu doğa harikası, ziyaretçilere asgari sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek tesisler sunmaktadır. Orman ve Su İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan düzenlemelerle piknik alanları, çardaklar ve diğer tesisler eklenmiştir. Ayrıca, parkın içerisinde yer alan Aslantaş Baraj Gölü, doğal güzelliklerin ve baraj gölü manzarasının keyfini bir arada yaşama imkanı sunmaktadır. Milli park, nadir bulunan hayvan ve ağaç türlerinin korunmasına da katkı sağlamıştır.
Fiyat
100 ₺
-
150 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Kadirli/ Osmaniye. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Karatepe-Aslantaş Milli Parkı Hakkında

Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Türkiye'nin ikinci ve en büyük milli parkıdır. 1958 yılında ilan edilen bu doğa harikası, 4.145 hektarlık geniş bir alana yayılmıştır. Park, ziyaretçilere ihtiyaç duyabilecekleri tesislerin yanı sıra Aslantaş Baraj Gölü ile eşsiz bir doğa deneyimi sunmaktadır. Piknik alanları, çardaklar, tuvaletler, otoparklar, içme suyu kaynakları ve büfeler gibi tesisler, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenmiştir. Bu sayede, ziyaretçiler rahatlıkla zaman geçirebilir ve doğanın tadını çıkarabilir.

Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, koruma altına alınmış hayvan ve bitki türleri için önemli bir sığınak oluşturmaktadır. Nesli tehlike altında olan turaç kuşu, karaca ve bodur meşe, Halep çamı gibi türler, park sayesinde yok olmaktan kurtarılmıştır. Ayrıca, park içinde bulunan Türkiye'nin ilk Açık Hava Müzesi de ziyaretçilere tarihi ve kültürel bir deneyim sunmaktadır. Doğal güzelliklerin yanı sıra kamp yapma ve piknik yapma imkanı da sunan Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, doğaseverler için vazgeçilmez bir destinasyondur.

İletişim Telefon : : 03288258806

E Posta :

Adres : Site, 80750 Kadirli/Osmaniye

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :

z

ÖZELLİKLER
İl:
Osmaniye
İlçe:
Kadirli
Kamp Özellikleri:
Sosyal Aktiviteler,
WC/Duş
Su,
Market,
Otopark:
Var
Kamp Türü:
Milli Park Karavan Kampları
Göl Kenarı Karavan Kampları
Bölge:
Akdeniz Bölgesi
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE