Karagöl-Sahara Milli Parkı

Karagöl, doğanın sunduğu çarpıcı güzelliklerle dolu bir cennettir. Türkiye'nin Şavşat ilçesinde yer alan bu eşsiz bölge, ladin ve çam ağaçlarıyla kaplı ormanları, heyelan gölünün kristal berraklığı, çeşitli bitki ve hayvan türleriyle dolu zengin bir ekosistem ve doğa severler için mükemmel bir konaklama ve kamp alanlarına sahiptir.
Fiyat
110 ₺
-
900 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Şavşat/ Artvin. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Karagöl-Sahara Milli Parkı Hakkında

Karagöl, Türkiye'nin Artvin iline bağlı Şavşat ilçesinde yer alan, doğal güzellikleri ve biyolojik çeşitliliği ile bilinen büyüleyici bir bölgedir. Neojen ve Palaojen arazilerinin hakim olduğu bu alan, sedimanter kayaların oluşturduğu eşsiz bir topoğrafya sunar. Heyelanların oluşturduğu çatlaklar sonucu oluşan Karagöl, ardında bıraktığı çanakta biriken suların yarattığı heyelan gölüdür. Göl çevresi, ladin ve çam ağaçlarıyla yoğun bir şekilde ormanla kaplıdır. Bu alan aynı zamanda, Bagat mevkii ve çevresinde çim kayağı pisti niteliğine sahip alanları barındırır.

Bölgenin canlı çeşitliliği de dikkate değerdir. Ayı, kurt, tavşan, domuz, porsuk, tilki, sincap, vaşak gibi memeli hayvanlar; keklik, doğan yabanı, güvercin, karga, saksağan, sığırcık, Aaakarga gibi kuş türleri; Alabalık ve Sazan gibi balık türleri ve yılan, kertenkele ve kaplumbağa gibi sürüngenler burada yaşamlarını sürdürür. Kır gazinosu olarak kullanılan ve 20 yataklı konaklama hizmeti veren bir tesis, doğa severler için konforlu bir deneyim sunar. Karagöl'ün doğu ve batısında bulunan ormanlık alanlar, kamp ve günübirlik kullanım için idealdir. Bu doğal güzelliklerin ve zengin çeşitliliğin korunması, gelecek nesiller için bu benzersiz deneyimi sürdürme açısından büyük önem taşır.

İletişim Telefon :  

E Posta : ​Detaylı bilgi almak için ücretsiz teklif formunu doldurabilirsiniz.

Adres : 08790 Meşeli/Şavşat/Artvin

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :
ÖZELLİKLER
İl:
Artvin
İlçe:
Şavşat
Ort. Konaklama Fiyatı:
0-250TL
Kamp Özellikleri:
Su,
Elektrik,
WC/Duş
Kamp Türü:
Milli Park Karavan Kampları
Göl Kenarı Karavan Kampları
Ücretli Karavan Kampları
Bölge:
Karadeniz Bölgesi
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE