Keşfet FİLTRELE
Blog yazısı İstanbula Yakın Karavan Kamp Alanlarıiçin resim

İstanbula Yakın Karavan Kamp Alanları

İstanbul'un kendine özgü bir coğrafyası olmadığı için, şehir sınırları içinde karavan kampları çok fazla bulunmamaktadır. Ancak İstanbul'a yakın bazı şehirlerde ve doğal alanlarda, karavan kampı yapabileceğiniz alanlar mevcuttur. İşte size İstanbul'a yakın bazı karavan kampları önerilerim:

  1. Kilyos Camping: İstanbul'un kuzeyinde, Karadeniz sahilinde yer alan Kilyos Camping, sahile yakın bir alanda yer almaktadır. Çadır, karavan, bungalov ve çim arazilerde konaklama seçenekleri sunan tesis, İstanbul'dan sadece 30 km uzaklıkta yer almaktadır.

  2. Göksu Parkı: İstanbul Anadolu yakasında, Beykoz ilçesinde yer alan Göksu Parkı, ormanlık bir alanda yer almaktadır. Çadır ve karavan konaklama seçenekleri sunan tesis, şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta yer almaktadır.

  3. Sapanca Camping: İstanbul'a yaklaşık 2 saat mesafede yer alan Sapanca Camping, doğal güzellikleriyle ünlü Sapanca Gölü kıyısında yer almaktadır. Karavan, çadır ve bungalow konaklama seçenekleri sunan tesis, İstanbul'a yakınlığı ve doğal güzellikleriyle tercih edilebilir bir seçenektir.

  4. Şile Kamp Alanı: İstanbul'un doğu sahilinde, Şile ilçesinde yer alan Şile Kamp Alanı, doğal güzellikleri ve deniz manzarasıyla dikkat çekmektedir. Karavan ve çadır konaklama seçenekleri sunan tesis, İstanbul'a yaklaşık 60 km uzaklıkta yer almaktadır.

Bu karavan kampları İstanbul'a yakın olmakla birlikte, bölge ve mevsim şartlarına göre hizmet verme durumları değişebilir. Seyahat öncesinde mutlaka kamp yerlerine danışarak rezervasyon yapmanızı ve seyahat öncesinde detaylı bilgi edinmenizi öneririz.

Tabiatıyla İstanbul'un doğal alanları sınırlı olduğundan, karavan kampları konusunda seçenekler de sınırlıdır. Ancak İstanbul dışındaki bazı şehirlerde ve doğal alanlarda, karavan kampı yapabileceğiniz yerler mevcuttur. İşte size birkaç örnek daha:

  1. Riva Karavan Park: İstanbul'a yaklaşık 40 km uzaklıkta, Riva beldesinde yer alan Riva Karavan Park, Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Karavan konaklama seçeneği sunan tesis, doğal güzellikleri, plajı ve yakınlarındaki tarihi yerleriyle öne çıkmaktadır.

  2. Ağva Karavan Park: İstanbul'un doğu sahilinde, Şile ilçesine yakın Ağva beldesinde yer alan Ağva Karavan Park, doğal güzellikleri ve nehir kenarında konumuyla dikkat çekmektedir. Karavan ve çadır konaklama seçenekleri sunan tesis, İstanbul'a yaklaşık 90 km uzaklıkta yer almaktadır.

  3. Ormanlı Çiftlik Karavan Park: İstanbul'a yaklaşık 3 saat mesafede yer alan Bolu ilinde, doğal güzellikleriyle ünlü Yedigöller bölgesinde yer alan Ormanlı Çiftlik Karavan Park, doğa ile iç içe bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir seçenektir. Karavan ve çadır konaklama seçenekleri sunan tesis, İstanbul'a yakınlığı ve doğal güzellikleriyle tercih edilebilir bir seçenektir.

 

Yorumunuzu bırakın

Yorumlar

18.04.2023 03:17
Geçtiğimiz yıl yeni karavanımızla Semizkum Mocampa gitmiştik. Bence İstanbul'a en yakın ve güzel kamp alanı orası. Çok beğenmiştik. Listede olmalı... Esra.
back to top
FİLTRELE