Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı

Güzeldere köyünden akan Bıçkı Deresi üzerinde bulunan şelale, devasa kayın ve gürgen ağaçlarıyla birleşerek 120 metre yükseklikten akan suların doğal coşkusunu sergiliyor. Güzeldere'nin en etkileyici zamanı ise ilkbahar ve güz mevsimlerinde, renk cümbüşüne dönüşen tonlarıyla adeta bir tabloya dönüşüyor. Bu doğal cennet, piknik alanları, dinlenme noktaları ve yürüyüş parkurlarıyla birlikte doğa severler için vazgeçilmez bir destinasyon haline geliyor.
Fiyat
110 ₺
-
150 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Gölyaka/ Düzce. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Hakkında

Güzeldere köyündeki Bıçkı Deresi üzerinde bulunan şelale, doğal güzelliği ve etkileyici manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Dev kayın ve gürgen ağaçlarıyla çevrili olan şelale, suyun 120 metrelik bir yükseklikten dökülmesiyle adeta doğanın coşkusunu yansıtıyor. Özellikle ilkbahar ve güz mevsimlerinde, Güzeldere'nin doğal dokusu, canlı renkleriyle göz kamaştırıcı bir tabloya dönüşüyor. İlkbaharda açan ormangülleri ve sonbaharda yapraklarını döken ağaçlar, bölgenin büyüleyici atmosferini tamamlıyor.

Güzeldere Şelalesi, sadece görsel bir şölen sunmakla kalmıyor, aynı zamanda doğa tutkunları için de birçok aktivite imkanı sunuyor. Trekking, kampçılık, bisiklet sürme gibi doğa sporları, bölgenin doğal yapısıyla uyumlu olarak gerçekleştirilebiliyor. Şelalenin çevresindeki ormanlık alanlar, Elmacık Dağı'na kadar uzanırken, zengin bitki örtüsüyle de dikkat çekiyor. Kayın, gürgen, köknar, porsuk, sarıçam, karaçam, kestane, ıhlamur, akçaağaç, dişbudak, ceviz, orman kavağı, orman söğüdü, orman gülü, karayemiş, papaz külahı gibi birçok ağacın yanı sıra böğürtlen, üvez, alıç, taflan, kantaron otu, kardelen, arap sümbülü, sıklamen, menekşe, düğün, eğrelti, fiğ, burçak gibi bitkiler de bu alanda görülebiliyor.

Güzeldere Şelalesi'nin bulunduğu alan, piknik yapmak, dinlenmek ve doğa yürüyüşleri yapmak için ideal bir mekan olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda fotoğraf tutkunları için de benzersiz kareler sunan bu doğal güzellik, her mevsimde farklı bir cazibeye sahip. Güzeldere, doğal ve kültürel değerlerini harmanlayarak ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor ve bölgenin önemli doğal miraslarından biri olarak öne çıkıyor.

İletişim Telefon : : 05306850281

E Posta :

Adres : Deli Mehmet, 81800 Güzeldere/Gölyaka/Düzce

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE