Frig Vadisi Tabiat Parkı

Frig Vadisi Tabiat Parkı, tarihi Friglerin yaşadığı ve Roma-Bizans dönemlerine ait kalıntıların bulunduğu, eşsiz doğal ve kültürel zenginliklere sahip bir cennettir. Şifalı suları, kaya yerleşimleri, kaya anıtları ve turistik etkinlikleriyle yerli ve yabancı turistler için unutulmaz bir deneyim sunar.
Fiyat
150 ₺
-
250 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

İhsaniye/ Afyonkarahisar. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Frig Vadisi Tabiat Parkı Hakkında

Frig Vadisi Tabiat Parkı, Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde yer alan 54,756 hektarlık muhteşem bir alandır. Bu park, M.Ö. 1. bin yılda tarih sahnesine çıkan Frig medeniyetinin izlerini taşıyan, tarihi bir hazineye ev sahipliği yapar. Roma ve Bizans dönemlerinden kalma kaya yerleşimleri, mezar odaları ve kiliseler, ziyaretçilere geçmişe dair büyülü bir yolculuk sunar. Aslankaya, Kapıkaya I ve II, Tanrıça Kübele'ye adanmış açık hava tapınakları, M.Ö. 7. yüzyılda inşa edilen kaya anıtları, ziyaretçilerin gözlerini kamaştırır.

FrigyaSalutaris olarak bilinen Frig Vadisi, şifalı suları ile de ünlüdür. Bu sağlık dolu sular, ziyaretçilere adeta bir doğal spa deneyimi yaşatır. Parkın çevresinde, Suluin, Memeç, Alaca Asma, Urumkuş I ve II, Nallıhan ve Kırkmerdiven gibi önemli kaya oluşumları keşfedilmeyi bekleyen doğal hazinelerdir. Yerleşimler, günümüzde ağıl ve yayla barınakları olarak kullanılmakla birlikte, Eskişehir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından Arkeolojik, Doğal ve Arkeolojik Doğal Sit Alanı olarak koruma altına alınmıştır.

Frig Vadisi Tabiat Parkı, doğal güzelliklerin yanı sıra geleneksel yaşamı tanıtmak için düzenlenen turizm şenlikleriyle de renklenir. Peri bacaları, ormanlar ve göllerle çevrili bu olağanüstü alan, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker. Kültürel varlıklar arasında yer alan kaya yerleşimleri, kaya anıtları, tapınaklar ve mezarlar, ziyaretçilere eşsiz bir tarihi deneyim sunar. Frig Vadisi Tabiat Parkı, doğanın ve tarihin iç içe geçtiği, benzersiz bir keşif ve dinlenme noktasıdır.

İletişim Telefon : :

E Posta : ​Detaylı bilgi almak için ücretsiz teklif formunu doldurabilirsiniz.

Adres : Üçlerkayası Köyü Demirli Köyü, 03383 İhsaniye/Afyonkarahisar, Türkiye

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :
ÖZELLİKLER
İl:
Afyonkarahisar
İlçe:
İhsaniye
Ort. Konaklama Fiyatı:
0-250TL
Kamp Özellikleri:
WC/Duş
Kamp Türü:
Karavan Kampları
Tabiat Parkı Karavan Kampları
Tarihi Karavan Kampları
Ücretli Karavan Kampları
Günübirlik Karavan Kampları
Bölge:
Ege Bölgesi
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE