Çilingoz Tabiat Parkı

Çilingoz Tabiat Parkı, İstanbul'un Çatalca ilçesinde kamp yapabileceğiniz, deniz, orman, göl ve sazlık manzarasını bir arada sunan bir doğal parktır.
Fiyat
250 ₺
-
500 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Çatalca/İstanbul. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Çilingoz Tabiat Parkı Hakkında

Çatalca'da bulunan Çilingoz Tabiat Parkı, İstanbul'da kamp yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. 2011 yılında tabiat parkı ilan edilen bu alan, 17.75 hektarlık bir alana sahiptir. Parkın özelliklerinden biri, 80 metre genişliğindeki ince kumlu plajı ve yanından geçen Çilingoz Deresi'dir. Burada oluşan gölet alanının etrafında sazlıklar bulunur ve ziyaretçiler deniz, orman, göl ve sazlık manzaralarını bir arada görebilirler.

Çilingoz Tabiat Parkı, 2005 yılında Yaban Hayatı Koruma Sahası ilan edilmiştir. Bu nedenle, zengin bitki ve hayvan çeşitliliği barındırmaktadır ve sürekli av yasağı uygulanmaktadır. Bölgede kayın, kızılağaç, gürgen ve saçlı meşe gibi ağaç türleri hakimdir. Aynı zamanda bıldırcın, karabatak, ulluk, atmaca, ağaçkakan, leylek, saksağan gibi kuş türleri ve geyik, karaca, tilki sansar, kurt, çakal, sincap gibi hayvan türleri de koruma altındadır.

Çilingoz, yaz aylarında İstanbullular arasında tercih edilen bir bölgedir. Hem denize girip yüzme imkanı sunar hem de kamp yapabileceğiniz ormanlık alanı vardır. Bölgenin kuzeyinde bulunan gölette balık tutmak da mümkündür. Ayrıca, trekking için yürüyüş parkurları ve ihtiyaçları karşılayabileceğiniz kır lokantası ve büfe gibi hizmetler de mevcuttur.

İletişim Telefon : 0 (534) 687 3060

E Posta : [email protected]

Adres : Atatürk Mahallesi, 34540 Çatalca/İstanbul

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :
ÖZELLİKLER
İl:
İstanbul
İlçe:
Çatalca
Kamp Özellikleri:
Market,
WC/Duş
WC/Duş
Su,
Elektrik,
Restoran:
Var
Kamp Türü:
Ücretli Karavan Kampları
Tabiat Parkı Karavan Kampları
Ort. Konaklama Fiyatı:
250TL-500TL
Bölge:
Marmara Bölgesi
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE