Beyşehir Gölü Milli Parkı

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, çevresindeki tarihi ve doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi olmuştur. Milli Park statüsüne sahip olan göl, ziyaretçilerine eşsiz günbatımı manzaraları, kuş gözlem imkanları ve doğal yaşam alanları sunmaktadır. Gölün etrafında yer alan tarihi yapılar ve gölün kendisi, geçmişten günümüze insanları kendine çekmiş ve yerleşim birimlerinin oluşmasına yol açmıştır.
Fiyat
100 ₺
-
250 ₺
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Beyşehir/ Konya. Haritada Gör   1 yıllık Karavan Mevsimi Üyesi   Hızlı firma 24 saat içinde cevap veriyorlar

Yetkili Kişi

...... ...... / Ünvan

Beyşehir Gölü Milli Parkı Hakkında

Beyşehir Gölü, Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olmasıyla birlikte doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle göz kamaştıran bir cazibe merkezidir. Göz alıcı günbatımı manzaralarıyla ünlü olan Beyşehir Gölü, renkleri ve batış süresiyle dünyadaki en etkileyici günbatımlarından biridir. Ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sunan bu göl, kuş gözlemcileri için de önemli bir mekandır. Yaklaşık 60 adet ada barındırarak kuşlara üreme ve kuluçka yapma imkanı sağlaması, binlerce kuş türünün burada göç rotası olarak kullanmasına neden olmuştur. Ayrıca, Beyşehir Gölü'nün çevresi doğal yaşam alanları, zengin flora ve fauna çeşitliliği ile biyolojik çeşitlilik açısından da büyük bir öneme sahiptir.

Beyşehir Gölü'nün etrafındaki tarihi yapılar da ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Selçuklu Sultanının Kubad-Abad Sarayı, kız kulesi ve kuş adası gibi tarihi güzellikler, gölün çevresini süslemektedir. Bunun yanı sıra, gölü besleyen Eflatun Pınarı ve Anıtları ile Eşrefoğlu Camii ve külliyesi gibi tarihi eserler, göl çevresindeki zenginlikler arasında yer almaktadır. Bu tarihi yapılar, ziyaretçilere gölün çevresindeki kültürel mirası keşfetme fırsatı sunmaktadır.

Beyşehir Gölü, aynı zamanda yöre halkı için de ekonomik bir öneme sahiptir. İçme suyu temini, sulama, plaj kullanımı ve balıkçılık gibi faaliyetler, göl ve çevresinde yaşayan insanlar için vazgeçilmezdir. Göl ve adalarında yerleşim birimlerinin bulunması, göl çevresinde ekonomik faaliyetlerin gelişmesine katkı sağlamıştır. Ayrıca, Beyşehir Gölü Milli Parkı, ziyaretçilere doğa ile iç içe bir deneyim sunmak amacıyla çeşitli yapılar inşa edilmiştir. İdare ve Ziyaretçi Tanıtım Merkezi, Kuş Gözlem Kuleleri, Seyir Terasları gibi yapılar, ziyaretçilerin daha iyi hizmet alabilmesi için hizmet vermektedir.

İletişim Telefon :  

E Posta : ​Detaylı bilgi almak için ücretsiz teklif formunu doldurabilirsiniz.

Adres : Karadiken, Beyşehir Derebucak Yenişarbademli Yolu, 42700 Beyşehir/Konya

Yol Tarifi : Yol Tarif Bilgisi

Haritadaki Konumu :

z

ÖZELLİKLER
Ort. Konaklama Fiyatı:
0-250TL
İl:
Konya
İlçe:
Beyşehir
Kamp Özellikleri:
WC/Duş
Sosyal Aktiviteler,
Kamp Türü:
Milli Park Karavan Kampları
Göl Kenarı Karavan Kampları
Bölge:
İç Anadolu Bölgesi
YORUMLAR (0)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yaz
back to top
FİLTRELE